úřední e-deska

menu

úvodní stránka
o obci Rudka
obecní symboly
zastupitelstvo
kontakty
GDPR
hospodaření obce
SDH Rudka
svazky obcí
knihovna
mateřská škola
naše akce
společenská kronika
fotogalerie
videa
naučná stezka
Poskytnuté informace dle zák. 106/1999
důležité odkazy
registr oznámení
elektronická podatelna
autor stránek

poslední akce

Kouzelník Katonas

Jihomoravské dožínky 2019

Repríza divadelního představení

Cyklovýlet

Sranda Match

Vavřinecká pouť

Návštěva v knihovně

Róčtí ochotníci
- O dvanácti měsíčkách...?

Hasičská soutěž
ve Veverských Knínicích

Hasičská soutěž
na Hlíně

Hasičská soutěž
v Újezdě

Zábavné odpoledne

  Zdravý den

Hasičské závody

Den matek

Vítání ptačího zpěvu

Návštěva divadla

Den Země

Exkurze starostů
ze Znojemska

Velikonoce

Výlov rybníka

Senior bez nehod

Společné technické školky

Skautský cestovatelský podvečer

Oslava MDŽ

Návštěva divadla

Dětský karneval

Obecní ples

Návštěva turistů
z Ivančic

Beseda o Rudce

Novoroční vycházka
k prameni Bobravy
 

 

 

fotogalerie - srpen 2010 – pouťové zábavy

 


V Rudce mají dlouhou tradici předpouťové zábavy pořádané místní hasiči. Zábava s rockovou skupinou RELAX se konala v pátek 6. srpna 2010. Hasiči několik dnů předem chystali na fotbalovém hřišti stany pro hosty, stoly, lavičky i střechu nad hlavou pro muzikanty. Velké stany zastřešující lavičky se hodily; během zábavy asi půl hodiny mírně pršelo. Větší déšť přišel až chvíli poté, co kapela ukončila ve dvě hodiny ráno svoji produkci. I když počasí pořadatelům příliš nepřálo, s návštěvností byli spokojeni. 

Následující den - v sobotu 7. srpna 2010 - pořádala Místní organizace KDU-ČSL Domašov a Rudka SVATOVAVŘINECKÉ HODY. V Rudce začala hned ráno o půl deváté vyhrávka, na níž hrála Podhorácká muzika. Sice nepršelo, ale byla mlha a vlhko. Takové počasí o pouti nepamatujeme.

Následovalo svátostné požehnání v kostele sv. Vavřince v Domašově a pak prošel krojovaný průvod s Bítešskou kapelou Domašovem. 

Během průvodu pršelo; stárci se před deštěm chránili pláštěnkami. Pod májí před obchodem pana Musila zatancovali Československou besedu. Svatovavřinecká zábava byla plánovaná také na hřišti v Rudce, ale kvůli celodennímu dešti bylo hřiště úplně rozmáčené. Organizátor hodů Radek Vala z Domašova proto dohodl v Rudce místo konání jedné zábavy se dvěma kapelami na hřišti dvě zábavy pod střechou: kapela GALÁNI z Přibyslavic hrála dechovku v hospodě u Melkesů a skupina TATA A BOY účinkovala s moderní taneční hudbou ve společenské místnosti nad obecním úřadem. Vstupenky platily pro návštěvu obou zábav, takže během noci tanečníci přecházeli po návsi od jedné muziky ke druhé. Večer již přestalo pršet, takže krojovaní mohli zatančit Československou besedu ve čtvrt na deset před hospodou v Rudce ještě jednou. Organizátoři hodů nachystali také bohatou tombolu a po jedenácté hodině večerní se konal ohňostroj nad rybníkem.

V neděli 8. srpna 2010 pořádali hasiči tradiční POUŤOVÉ POSEZENÍ POD MÁJÍ před hostincem u Melkesů. K tanci a poslechu hrál JAN BENDE.

Autorky fotodokumentace: Marie Jašová, Věra Kožnarová