Červen 2021 – Dětský den

V pátek odpoledne 4. června 2021 bylo nádherné slunečné počasí jako v létě. Dopřálo pořadatelům, návštěvníkům a hlavně dětem, po dlouhé době si užít společnou oslavu jejich svátku Dne dětí pod názvem „ Cesta kolem světa“.
Na fotbalovém hřišti byla stanoviště šesti kontinentů, kde děti plnily úkoly podle charakteristických symbolů. V Austrálii děti hasily požár stříkacími pistolemi, u klokana skákaly v pytlích a zdolávaly překážkovou dráhu u medvídka koaly. V Asii kleštěmi na gril přebíraly rýži a plastové brouky, u babky kořenářky určovaly bylinky, ze kterých by si uvařily dobrý čaj a vyzkoušely si vzít čínskými hůlkami suši. V Africe u černoušků navlékaly korále, vyzkoušely si černošský tanec s obručí kolem pasu a střílení z luku. V Americe u indiánů se děti snažily chytit koně házením kroužků, střílely ze vzduchovky a házely míčky na koš. V Antarktidě musely děti lovit ryby pro ledního medvěda a u Eskymáků si vyzkoušely tažné sáně při převážení kbelíku s vodou na vozíku. V Evropě u Večerníčka děti hádaly pohádky podle obrázků, skládaly papírovou zeměkouli a u čarodějnice si zalétaly na koštěti mezi překážkami.
Zpestřením odpoledne byl skákací hrad, malování na obličej, jízda na koních, opékání špekáčků, bohatá tombola a občerstvení.
Myslím, že jsme si Cestu kolem světa všichni krásně užili, velice děkuji všem sponzorům i pořadatelům a těším se na další akci.

Ivana Skřivánková