Vítáme Vás na internetových stránkách obce Rudka

Obrázky obce

Indiánská stezka ke Dni dětí
1.června 2024 ZDE

Farnost Domašov zve všechny zažít spolu PROSTĚ BOŽÍ DEN. Den plný zábavy, společné legrace a hudby, program pro děti se stanovišti LETEM SVĚTEM, ale i čas sdílení, naslouchání, společný oběd a dobrou kávu s moučníky a čas v Boží blízkosti. Více se dozvíte o bohatém programu na letáku nebo na ZDE .

MUDr. Markéta Valtrová nebude ordinovat od středy 22.5.do pátku 24.5.2024
Akutní případy ošetří MUDr. Alena Svobodová po předchozí domluvě v době svých ordinačních hodin
Odběry krve ve čtvrtek a v pátek od 7:00 hodin, sestra Katka Malá Dis.

Lékařka pro děti a dorost dr. Miriam Tremlová nebude ordinovat v pátek 31.5. Zástup dr. Stránská ve Zbýšově. Zároveň žádáme rodiče, aby si včas zajistili potvrzení na letní tábory. Zastupující lékař potvrzení nemůže vydat.

Z provozních důvodu se do odvolání ruší lekce angličtiny na OU. V případě další domluvy prosím kontaktujte paní Šedovou.

Společnost Dřevo Habrovany Vám nabízí štípané palivové dřevo tvrdé i měkké s JARNÍ SLEVOU a dopravou ZDARMA až k Vám domů. Polínka o délce 25, 33 nebo 50cm a také štípané metrovky ZDE.
Objednávejte na telefonním čísle : 739 572 972 nebo www.drevohabrovany.cz.

Nadační fond Josefa Hycla nabízí oční vyšetření v Brně i s dopravou zcela zdarma všem seniorům starším 65 let.
Pokud jste již dlouho nebyli u očního a máte pocit, že špatně vidíte, stačí se objednat na telefonním čísle 517 076 800.
Nadační fond zajistí dopravu i vyšetření zcela zdarma: v dohodnutém termínu vás řidič vyzvedne v naší obci, odveze vás k očnímu lékaři do Brna a poté vás zase přiveze zpět do obce. 
Bližší informace o projektu medbus poskytneme na obecním úřadě nebo na www.medbus.cz.

Letošní dobrosrdečný výtěžek Tříkrálové sbírky 6 414 931 Kč překonal všechna očekávání ZDE

Kuřice ZDE

Kalkulace ceny vodného a stočného
na období od 01.01.2024 – 31.12.2024 ZDE

Schválený rozpočet DSO Domašovsko je vyvěšen na www stránkách DSO Domašovsko a nahlédnout do schváleného rozpočtu a schváleného SVR na roky 2025-2026 v listinné formě je možno v kanceláři předsedy DSO v Domašově.

Varování Policie ČR ZDE

Mapový portál MAPOTIP
potřebujete zjistit, čí je pozemek za vaším domem a jak je velký? Které pozemky patří obci? Kudy vede vodovod, nebo kanalizace? Změřit jeho vzdálenost od vaší parcely? Zajímá vás, jak Rudka vypadala v minulosti? K tomu všemu stačí kliknutí do mapové ho portálu v menu ve složce – Naše obec.
Portál je zpřístupněn v základní verzi, postupně tam budou dodávány údaje z pasportů: vodovod, kanalizace, komunikace, osvětlení, rozhlas a jiné…

Nová zelená úsporám Light
pro nízkopříjmové domácnosti ZDE a ZDE

Schválené ceny vodného a stočného
od 1.1.2023 – 31.12.2023 ZDE

Změny jízdních řádů linek 401, 402 a 410
s platností od 11.12.2022 ZDE a ZDE a ZDE

Ořez dřevin ZDE a ZDE

Seřízení oken a dveří ZDE

Informace pro vlastníky psů ZDE

Oznámení změny banky DSO Domašovsko ZDE

Sběr použitého kuchyňského oleje a tuku
Obec Rudka na základě vyhlášky č. 210/2018 čl.1, bodu 3, §2 odst.7, rozšiřuje sběr tříděného odpadu o použité kuchyňské oleje a tuky z domácností.

 Použitý kuchyňský olej a tuk vlévejte do PET lahví.
 Uzavřenou PET lahev odevzdejte do označené sběrné nádoby umístěné za Obecním úřadem – NEVYLÉVAT!


Jako u všech tříděných odpadů (papír, plast, sklo) je důležité, aby občané dodržovali povinnost nevhazovat do nádob na jedné tuky a oleje jiné odpady. 
Není určeno pro průmyslové oleje.
Černá nádoba je zřetelně označena polepem s návodem.

Důvody proč nevlévat kuchyňský olej do kanalizace a odpadů:
Upotřebené jedlé oleje a tuky velmi často končí v kanalizacích a následně na čistírnách odpadních vod, kde způsobovaly rozsáhlé problémy v provozované technologii čištění (například ucpávání potrubí a další).
Důvodem k nastavení této povinnosti byla také nutnost plnění cíle snížení množství bioodpadů ukládaných na skládky dle Směrnice o skládkování odpadů a dále také snížení celkového množství odpadů ukládaných na skládky.
Ekologickou likvidaci použitého kuchyňského oleje zajišťuje firma FRITEX s.r.o
Více zde.