Vítáme Vás na internetových stránkách obce Rudka

Obrázky obce

Žádost o vyplnění dotazníku – JE Dukovany ZDE a ZDE a ZDE

Od 8.-.19.7.2024 nebude přítomna sestra Šmegr, prosím zajistěte si dopředu recepty na trvalou medikaci, poukazy na inko pomůcky, termíny odběrů, termíny vyšetření apod.
Využívejte k tomu prosím Emmy, mobil 775/136 208 nebo email.
Děkujeme..
Ordinace MUDr. Svobodové

V pátky 12.7.2024 a 19.7.2024 MUDr. Alena Svobodová neordinuje. Zastupuje MUDr. Valtrová po předchozím objednání. Sestra v zástupu přítomna jen 19.7.2024. Ve čtvrtek 11.7. MUDr. Svobodová přítomna, ale bez sestry, jen AKUTNÍ PŘÍPADY!!!

Z provozních důvodu se do odvolání ruší lekce angličtiny na OU. V případě další domluvy prosím kontaktujte paní Šedovou.

Společnost Dřevo Habrovany Vám nabízí štípané palivové dřevo tvrdé i měkké s JARNÍ SLEVOU a dopravou ZDARMA až k Vám domů. Polínka o délce 25, 33 nebo 50cm a také štípané metrovky ZDE.
Objednávejte na telefonním čísle : 739 572 972 nebo www.drevohabrovany.cz.

Nadační fond Josefa Hycla nabízí oční vyšetření v Brně i s dopravou zcela zdarma všem seniorům starším 65 let.
Pokud jste již dlouho nebyli u očního a máte pocit, že špatně vidíte, stačí se objednat na telefonním čísle 517 076 800.
Nadační fond zajistí dopravu i vyšetření zcela zdarma: v dohodnutém termínu vás řidič vyzvedne v naší obci, odveze vás k očnímu lékaři do Brna a poté vás zase přiveze zpět do obce. 
Bližší informace o projektu medbus poskytneme na obecním úřadě nebo na www.medbus.cz.

Letošní dobrosrdečný výtěžek Tříkrálové sbírky 6 414 931 Kč překonal všechna očekávání ZDE

Kuřice ZDE

Kalkulace ceny vodného a stočného
na období od 01.01.2024 – 31.12.2024 ZDE

Schválený rozpočet DSO Domašovsko je vyvěšen na www stránkách DSO Domašovsko a nahlédnout do schváleného rozpočtu a schváleného SVR na roky 2025-2026 v listinné formě je možno v kanceláři předsedy DSO v Domašově.

Varování Policie ČR ZDE

Mapový portál MAPOTIP
potřebujete zjistit, čí je pozemek za vaším domem a jak je velký? Které pozemky patří obci? Kudy vede vodovod, nebo kanalizace? Změřit jeho vzdálenost od vaší parcely? Zajímá vás, jak Rudka vypadala v minulosti? K tomu všemu stačí kliknutí do mapové ho portálu v menu ve složce – Naše obec.
Portál je zpřístupněn v základní verzi, postupně tam budou dodávány údaje z pasportů: vodovod, kanalizace, komunikace, osvětlení, rozhlas a jiné…

Nová zelená úsporám Light
pro nízkopříjmové domácnosti ZDE a ZDE

Schválené ceny vodného a stočného
od 1.1.2023 – 31.12.2023 ZDE

Změny jízdních řádů linek 401, 402 a 410
s platností od 11.12.2022 ZDE a ZDE a ZDE

Ořez dřevin ZDE a ZDE

Seřízení oken a dveří ZDE

Informace pro vlastníky psů ZDE

Oznámení změny banky DSO Domašovsko ZDE

Sběr použitého kuchyňského oleje a tuku
Obec Rudka na základě vyhlášky č. 210/2018 čl.1, bodu 3, §2 odst.7, rozšiřuje sběr tříděného odpadu o použité kuchyňské oleje a tuky z domácností.

 Použitý kuchyňský olej a tuk vlévejte do PET lahví.
 Uzavřenou PET lahev odevzdejte do označené sběrné nádoby umístěné za Obecním úřadem – NEVYLÉVAT!


Jako u všech tříděných odpadů (papír, plast, sklo) je důležité, aby občané dodržovali povinnost nevhazovat do nádob na jedné tuky a oleje jiné odpady. 
Není určeno pro průmyslové oleje.
Černá nádoba je zřetelně označena polepem s návodem.

Důvody proč nevlévat kuchyňský olej do kanalizace a odpadů:
Upotřebené jedlé oleje a tuky velmi často končí v kanalizacích a následně na čistírnách odpadních vod, kde způsobovaly rozsáhlé problémy v provozované technologii čištění (například ucpávání potrubí a další).
Důvodem k nastavení této povinnosti byla také nutnost plnění cíle snížení množství bioodpadů ukládaných na skládky dle Směrnice o skládkování odpadů a dále také snížení celkového množství odpadů ukládaných na skládky.
Ekologickou likvidaci použitého kuchyňského oleje zajišťuje firma FRITEX s.r.o
Více zde.