Drakiáda

Rudka 15. 10. 2023

V neděli odpoledne bylo krásné počasí, tak jsme měli příhodné podmínky k létání, draků dráčků a veledraků. V 15:00 hodin totiž začala na cestě za boží mukou nad obcí Rudka Rócká Drakiáda. Bylo chladno, jasno a foukal příznivý severní vítr. Slunce pokukovalo na ten boží svět, svými zubatými paprsky a trošku nás i hřálo. Den byl podzimní a krásný. V zálivech okolo cesty jsme udělali posezení s lavicemi a stoly. Prostě takové malé zázemí na výstavku podzimního tvoření i na posezení příchozích příznivců létání i samotných létačů, krotitelů draků a dráčků. A bylo radost se dívat na více než dvacet draků, kteří pod dohledem svých krotitelů a malých vodičů, létali v malých i velkých výškách a někdy se i váleli v poli a trucovali. No prostě, draci nezkrotní !!!
Na zahřátí jsme nachystali ovocný čaj a pro dospěláky svařené červené víno. Na ohni si každý mohl opéci špekáček a k této dobrotě přikousnout domácí kváskový chleba od Draka Kvadráta. K Zdá se, že všem chutnalo. Každý kdo pouštěl draka, dostal diplom za účast a další diplomy za krásné draky, za let a také za lenivého draka a další. Dále jsme rozdali zlaté čokoládové medaile a další drobnosti pro naše nejmenší drakopouštěče. Také všichni tvůrci nádherných podzimních prací dostali ocenění za své kreativní výtvory. Práce podzimního tvoření jsou vystaveny v přístřešku u autobusové zastávky v Rudce. Rozcházeli jsme se neradi po tak krásném odpoledni, ale vítr byl studený a za soumraku se i ochladilo.
Poděkování za pomoc, přípravu a organizaci akce Danči Smutné, Evě Čermákové, Marušce Jirglové, Honzovi Čermákovi, Kubovi Čermákovi, Jarikovi Hvězdovi, Martinovi Palmovi a dalším.
Zvláštní poděkování za podporu patří obci Rudka.
Za rok, Na shledanou.

Drak Kvadrát